ZÁKLADNÍ INFORMACE O ZÁPISU DO 1. TŘÍD

Základní informace o zápisu do 1. tříd

1) PŘÍJÍMACÍ KRITÉRIA

V souladu s ustanovením § 36 zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a Obecně závazné vyhlášky Magistrátu města Jablonce nad Nisou č. 2/2014 o školských obvodech základních škol zřízených Magistrátem města Jablonec nad Nisou stanovuje ředitel Základní školy Jablonec nad Nisou, Na Šumavě 43, příspěvkové organizace kritéria přijetí žáků do 1. ročníku základního vzdělávání pro školní rok 2017/2018:

Přednostně budou přijati žáci s trvalým pobytem ve spádovém obvodu školy.

Dále budou v následujícím pořadí přijímáni:

1. Žáci, jejichž sourozenec školu již navštěvuje.
  2. Ostatní žáci.

V případě, že škola nebude moci přijmout všechny žáky splňující příslušné kriterium, budou přijatí žáci určeni losem. Případné losování proběhne za účasti zástupců rodičů žáků a zástupců Školské rady.

2) PRŮBĚH ZÁPISU

Zápis k povinné školní docházce (dále jen zápis) je složen z formální části zápisu a z motivačního rozhovoru spojeného s orientačním posouzením školní připravenosti a zralosti žáka. V rámci rozhovoru budou žáci hravou formou například poznávat barvy, geometrické tvary, zkoušet jemnou motoriku formou kreslení, ověřovat řečové dovednosti a podobně. Tento motivační rozhovor je nepovinný, nicméně účast budoucího prvňáčka velmi doporučujeme.

Po skončení zápisu obdrží zákonný zástupce registrační číslo žáka. Na základě tohoto registračního čísla zjistí zákonný zástupce výsledek zápisu na webových stránkách školy.

3) POČTY ŽÁKŮ

Plánujeme otevřít 2 třídy po 28 žácích.

4) ODKLAD POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZKY

O odklad povinné školní docházky je možné požádat v průběhu zápisu. K této žádosti je současně nutné přiložit dva doklady. Doporučení školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna) a vyjádření odborného lékaře (dětský lékař) nebo klinického psychologa. O odkladu povinné školní docházky následně rozhoduje ředitel školy.

V Jablonci nad Nisou

Mgr. Jan Kolář, ředitel školy