Školní výlet do Dolánek u Turnova

Za krásného slunečného počasí na Den dětí jsme se třídou 4.A vydali na poznávací výlet do Dolánek. Autobusem z Jablonce n. N. jsme vyjeli blíže k Českému ráji. Ve vsi Voděrady u Frýdštejna byla započata naše pěší túra. Cestou děti určovaly a nacházely přírodniny a také si zahrály kolektivní hry, viděly krásná zákoutí nedalekého okolí a objevily Bartošovu pec - přírodní památku s vyvěrajícím podzemním tokem. Došli jsme až do Dolánek a navštívili Dům přírody Českého ráje. Tam jsme se vrhli na získávání nových poznatků o přírodě, prohlédli jsme si interaktivní expozici a v závěru jsme si ověřili své nově nabyté vědomosti v soutěžním skupinovém kvízu. Děti za své velké odhodlání a účast v kvízovém klání obdržely odměny. Poté jsme si nakoupili suvenýry v místním obchůdku. Vydanou energii jsme doplnili u stánku s občerstvením pod Dlaskovým statkem, kde si také děti pohrály na místním hřišti. Po odpočinku jsme se vydali malebným údolím podél řeky Jizery do Turnova, odkud nás odvezl autobus z vydařeného výletu zpět domů.
Simona Skřivánková, Radka Šídová