Škola hrou v 5.B

Škola hrou je dobrý nápad, všechno lépe začnu chápat, Komenský to věděl dávno, na děti se nesmí sáhnout… zazpívali jsme si hned na začátku projektového dne o Janu Amosu Komenském. Všemu ale předcházela domácí příprava v podobě vhodného dobového oblečení a svačinky ze 17. století a kdo měl, donesl i nějaké školní „relikvie“. Celý den děti pracovaly v týmech, srovnávali jsme dnešní a tehdejší výukové metody a za odměnu týmy sbíraly jak jinak než syrové fazole. Těmi se potom trefovaly do koše a nakonec měly děti z vysoutěžených fazolí sestavit obrázek tak, aby jim fazole nechyběly ani nezbyly. V závěrečném hodnocení zaznělo, že jsou vlastně všichni rádi, že chodí do školy teď a že současná škola je asi opravdu škola hrou i když jim to občas tak nepřipadá :).
Jitka Knížková a 5.B