Řecký den

Ve čtvrtek se všechny šesté třídy přenesly na celé dopoledne do starověkého Řecka. Projektový den pod názvem „Pod ochranou boha Dia“ zaměstnal šesťáky na celých 6 hodin. Ve čtyřech dílnách si mohli vyzkoušet různé dovednosti. V kuchyňce uvařit nebo upéct něco typicky řeckého (musaka, tsatsiky, řecký salát…), v tělocvičně změřit síly v pětiboji, ve výtvarné dílně poskládat střípky starověkých amfor a v dějepisné třídě zdolat 4 náročné úkoly. Poslední dvě hodiny po vyhlášení vítězů jednotlivých družstev v pětiboji a dekorování „vavřínovým věncem“ děti shlédly několik řeckých bájí, ke kterým musely vyplnit pracovní list. Celý den se moc povedl, hlavně i proto, že se všichni doma pečlivě připravili a do školy dorazili v nádherných kostýmech, tunikách a tógách.

Buchholz Ivana