Předškoláci v 1.A

V pátek 15. března k nám do 1. A zavítala milá návštěva z mateřské školy Pohoda. Celou ukázkovou hodinu jsme tematicky zaměřili na písmeno Č, které právě probíráme. Na uvítanou dětem prvňáčci přečetli text z tabule, společně jsme si zazpívali a zacvičili, předškoláci si vyzkoušeli sezení v lavici, prohlédli si pomůcky, které budou za pár měsíců sami používat a vyzkoušeli si společně s našimi prvňáčky některé aktivity - například modelaci tvaru písmene Č z korálků, psaní na mazací tabulku, roční období a jejich charakteristické rysy, barvy, geometrické tvary a prostorovou orientaci. Nakonec si děti poslechly pohádku O Červené Karkulce a sestavili obrázkovou osnovu.

Všichni naši prvňáčci se na výbornou zhostili role starších průvodců a k mladším dětem se chovali pozorně a trpělivě.

Na rozloučenou si všichni předškoláci odnesli námi vyrobený jarní dáreček, omalovánku a lízátko a my jsme si smlsli na bonbonech, které nám přinesly děti s paní učitelkou.

Dana Missbachová
Simona Skřivánková