Karel IV. – celoškolní projekt

Celá škola se ve dvou dnech posledního dubnového týdne zapojila do projektu „Karel IV.“. Sedmisté výročí narození tohoto panovníka jsme si připomenuli na mnoho různých způsobů. Nejdříve se žáci zapsali každý do 4 různých dílen podle svého zájmu a chuti.

Mohli si vybrat z nabídky 11 témat. Vyzkoušet své fyzické dovednosti při rytířském turnaji, vymodelovat dle plánů gotickou stavbu, vyrobit si gotický štít, dozvědět se něco o módě a životním stylu doby císaře, zrežírovat scénku korunovace Karla IV. a jeho ženy Blanky, pokusit se přežít středověký mor, v alchymistické dílně vyrobit inkoust, sestavit si svůj rodokmen, seznámit se s gotickou hudbou a složit jednoduchou melodii, vyzdobit si svatováclavskou korunu nebo vyzkoušet několik kolových dobových tanců. Kdo se dokázal vžít do Karlových časů, jistě si oba dva dny pěkně užil.

Ivana Buchholz