Výlet do lesa 1.A – říjen 2020

V pátek 9. října žáci 1.A z 6. oddělení školní družiny vyrazili společně s novým plyšovým kamarádem skřítkem, jménem “Bambulka”, na výlet do lesa. Během necelých dvou měsíců jsme si s dětmi řekli vše o lese v rámci celoročního projektu školních družin. Cestou na výlet se skřítek Bambulka s dětmi podělil o své příběhy z lesa a připravil pro ně pár zábavných úkolů. Po příchodu do lesa všem vyhládlo, a tak jsme se společně dohodli, že si dáme svačinku a pustíme se do toho!
Úkoly pro děti byly velice zábavné a zajímavé. Mezi ně jsme zařadili postavení domečku pro skřítky z šišek, klacíku a listí, sbírání přírodnin do pytlíčku, z kterých děti ve školní družině vyrobily originální šperky. Pak si vyzkoušely vyrobit čelenku s obrázky lesní zvěře a básničku. Také jsme si zahráli lesní pexeso a ke konci si každý z dětí vybral svůj strom, objal ho a něco hezkého si přál.
Všem dětem se výlet do lesa moc líbil. Děti zažily hodně legrace a mohly si vyzkoušet něco nového. Proto jsme se rozhodli, že budeme dělat takové výlety do přírody, s doprovodným programem skřítka Bambulky, častěji. Je toho přeci ještě tolik, co nás čeká se o lese naučit!

Světlana Litovčenková

Vychovatelky ŠD