Se sedmáky „do věží“

Ve středu 5. dubna vyrazil v 8,00 od školy plný autobus natěšených žáků sedmých tříd i některých jejich vyučujících na dějepisnou exkurzi na hrad Karlštejn. Cestu nám sice trochu pokazila zdlouhavá objížďka, vše nám ale vynahradilo příjemné a poměrně teplé slunečné počasí. Po více než dvou hodinách jsme se ocitli na parkovišti, odkud jsme museli vystoupat ke hradu, který nás v celé své kráse vítal už z dálky.

Na nádvoří jsme se rozdělili do dvou skupin a vydali se na prohlídku Karlštejna. Průvodkyněmi nám byly paní učitelka Tereza Nováková a její sestra Kristýna a jejich povídání bylo poučné a zajímavé zároveň. „Třešničkou na dortu“ byla návštěva kaple sv. Kříže, která je opravdovým klenotem naší historie. Během prohlídky žáci doplňovali své pracovní listy, a dokonce se aktivně účastnili výkladu, kdy poznávali na obrazech významné osobnosti a odpovídali na položené otázky.

Ještě jsme společně zavzpomínali na muzikálový film Noc na Karlštejně a s pocitem, že jsme něco zajímavého viděli, jsme se vydali zpátky do reality.

Kousalová Dagmar