Salátový bar

Salátový bar

Nápadu pořídit do školní jídelny salátový bar předcházela četná jednání a to úspěšná neboť salátový bar je už v provozu.
Firma Batlicka s.r.o. v zastoupení panem Hejzralem se rozhodla podpořit projekt na zvýšení konzumace čerstvé i sterilované zeleniny v naší škole a celou pořizovací částku za salátový bar pokryla.
Děkujeme.
Co se změnilo zakoupením salátového baru pro naše strávníky? Každé úterý je v nabídce na jídelním lístku zeleninový salát. Nabídka je pestrá, střídají se dresinky, pečivo a na příště počítáme s dalšími doplňky k salátu např. Balkánský sýr, tuňák, plátek kuřecího, vepřového nebo krůtího masa. Naši strávníci mohou konzumovat formou švédského stolu. Sami si vyberou a na talíř servírují podle vlastního výběru.
Možná by vás překvapilo kolik zeleniny děti snědí, za což jsme rádi, protože to byl náš záměr. Já i celý kolektiv školní kuchyně jsme potěšeni, když vidíme s jakým nadšením si děti saláty nandávají a následně s chutí konzumují.
Není to poslední změna v naší školní kuchyni, připravujeme s vedením školy další. Chceme změnit prostředí, ve kterém se děti stravují. Projekt je již připraven, nyní jsem ve fázi vyhledávání sponzorů.

Fiala Břetislav