Putování po šumavských řemeslech

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 proběhl u nás na škole tradiční Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky tentokrát na téma Putování po šumavských řemeslech. Natěšené děti s rodiči se proto mohly setkat s tiskařem, švadlenou, kovářem, perníkářkou a kuchařem, zahradnicí a pekařem … Na celkem 12 stanovištích splnily děti kratičký úkol, za který dostaly razítko do cechovní knížky, a rodiče se mohli dozvědět informace ohledně výjezdů, akcí, reknostrukce, fungování družiny a jídelny, zkrátka, vše, co se týká fungování naší školy. Mohli také ochtutnat chléb, který se peče přímo u nás ve škole, a na posledním stanovišti děti dostaly od cechovního mistra odznak Budoucí prvňáček, dárečky a pamětní list. Celkem dorazilo 65 dětí s rodiči, sourozenci i prarodiči, kterým se věnovalo 45 dospělých a 15 malých pomocníků. Celá akce se vydařila a děti i rodiče odcházeli spokojení.

Jitka Knížková