Projektový den MŮJ DOMOV

Ukrajinští žáci docházejí třikrát v týdnu na výuku češtiny, kde se věnujeme různým tématům z běžného života. Na konci měsíce března jsme otevřeli téma života ve městě a rozhodli jsme se s ukrajinskými žáky uspořádat projektový den věnovaný rodným městům ze kterých k nám přijeli.
Žáci svá rodná města představili formou plakátů s fotografiemi a zajímavostmi v prostorách proskleného atria u jídelny.
Malou výstavu ještě podpořili tradičními recepty ukrajinské kuchyně. Děti vlastnoručně uvařily vareniky, výborné těstoviny plněné mačkaným bramborem s osmaženou cibulkou, usmažily sladké tvarohové placičky, které se nazývají sirniky, podávaly tradiční nápoj kvas, který byl pro ostatní trochu neobvyklý svou chutí, prostě jiný kraj, jiný mrav.
Celá prezentace spojená s ochutnávkou jídel proběhla o velké přestávce za vydatné účasti učitelů a ostatních zaměstnanců školy. Atmosféra byla velmi příjemná a uvolněná, žáci mohli zúročit všechno co se zhruba za rok v naší škole naučili. Dotazů, ohledně překrásných měst z fotografií, bylo nespočetně, stranou nezůstaly ani recepty.
Výstava vyjadřuje poděkování ukrajinských dětí za to, že tu mohou být s námi.

Bc. Marina Bartošová a Romana Smutná