Projekt „Příroda kolem nás“ ve školní družině

Letošní školní rok jsme připravili pro děti celoroční projekt „ Příroda kolem nás“, který je zaměřen na environmentální výchovu. Zejména na děje probíhající v přírodě během celého roku. Jeho cílem je budovat kladný citový vztah dětí k přírodě. Žáci se během tematicky zaměřených her blíže seznámí se změnami v přírodě, které souvisí se střídáním ročních období. V rámci tohoto projektu byl pro děti 14. 9. ve spolupráci s Jabloneckým ekocentrem připraven program „Čuchy, mrky, sluchy, ňami“. Děti pomocí her prozkoumaly přírodu všemi svými smysly – poslepu poznávaly a zkoumaly přírodniny, vytvořily pexeso a zúčastnily se dalších smyslových aktivit.

Od začátku září se věnují podzimním hrátkám – ve skupinkách tvořily podzimní koláž z přírodnin, hrály tematické hry, recitovaly básničky, pouštěly draky, po společném pozorování přírody budeme malovat různé přírodní motivy. Moc si to užíváme.

vychovatelky M. Litovčenková, I. Čeřovská