Exkurze do Muzea skla a bižuterie

Dne 21. dubna jsme vyrazili s dětmi do Muzea skla a bižuterie, kde jsme měli domluvenou prohlídku s paní Hruškovou, která v muzeu pracuje a tak nás zde i provedla. Některé děti zde byly poprvé a tak měly na co koukat a co objevovat.
Dozvěděli jsme se, že v muzeu visí náhrdelník, který je zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejdelší náhrdelník na světě s délkou 229 metrů. Také bylo velmi zajímavé vidět vystavené skleničky pro britskou královskou rodinu, které se stále vyrábí.
Děti zaujaly i vánoční ozdoby z dob našich babiček až po pestré a krásně zdobené ozdoby dnešní doby. Tím, že byla exkurze tak pestrá a zajímavá, splnila očekávání dětí, které si pak mohly zakoupit i nějaký ten suvenýr domů.

Čeřovská Ilona ŠD