100. výročí ČR ve školní družině

Vychovatelky: Hladíková, Skrbková, Petrů, Kyselová V říjnu se děti ze školní družiny zapojily do třítýdenního projektu ke 100.výročí vzniku České republiky s názvem ,, Putování s českým lvem za sedmi státními symboly, aneb „O korunku českého lva“.
Formou her a soutěží se děti seznámily se státními symboly, jejich významem a tím, jak a kde se používají. A tak jsme absolvovali překážkový běh pro lístečky lípy, štafetově běhali pro barvy na vlajku, bojovali s drakem o lva do znaku, poznávali místa ČR o písmenka na standartu, poslouchali hymnu a učili se, jak se při jejím poslechu chovat. Malovali jsme vlajky, vytvářeli frotáže kůry a listů lípy, seznámili se s pověstí o Bruncvíkovi, a na závěr sestavili „oživlou vlajku“. Za své úžasné výkony děti získaly medaile a jako všem vítězům i jim zahrála hymna.